Preliminary Results
2017 Gulf of Maine Ocean Racing Association GMORA Boothbay Region Season Series
FleetYacht NameSailBoat TypeRace - PointsPointsPointsPlace
CCup
CCup
RndSprt
BHFC
PHRFNE1
PHRFNE2
CCup
BHYC1
BHYC2
CCup
CCup
CCup
CCup
TotalBest 4
Fleet - Cruising  
CruisingStep Lively2Gulfstream 30-74.6-71.4---44.234.2----224.4224.4-
CruisingSunfish50Pisces 21---82.1---64.034.2----180.3180.3-
CruisingFirebolt205J/80-88.2---------61.0-149.2149.2-
CruisingTwo Dogs1Wooden gaff rigged cutter -88.2-50.1---------138.3138.3-
CruisingImagine67Pearson 34-------93.834.2----128.0128.0-
CruisingCaliente41471J/37-------83.934.2----118.1118.1-
CruisingGreyhawk30340Peterson 34-------74.034.2----108.2108.2-
FleetYacht NameSailBoat TypeRace - PointsPointsPointsPlace
CCup
CCup
RndSprt
BHFC
PHRFNE1
PHRFNE2
CCup
BHYC1
BHYC2
CCup
CCup
CCup
CCup
TotalBest 4
Fleet - Division 1  
Division 1Wilde Agnes350421D 35----92.782.1-------174.8174.8-
Division 1Apparition4235Swan 42 O D-------92.771.4----164.1164.1-
Division 1Buzz93102Sydney 38 O D-------60.750.1----110.8110.8-
Division 1OH CAROL135Melges 32 R----60.750.1-------110.8110.8-
FleetYacht NameSailBoat TypeRace - PointsPointsPointsPlace
CCup
CCup
RndSprt
BHFC
PHRFNE1
PHRFNE2
CCup
BHYC1
BHYC2
CCup
CCup
CCup
CCup
TotalBest 4
Fleet - Division 2  
Division 2Ranger60029Morris 42 D S----94.894.8-96.296.2----382.0382.0-
Division 2Kaos II48Farr 30----85.585.5-82.182.1----335.2335.2-
Division 2Scapa9393Imx 40----71.471.4-71.492.7----306.9306.9-
Division 2Caliente41471J/370.0-----91.5--80.00.0-91.5263.0263.0-
Division 2Tamarack43482Farr 43----50.160.7-50.160.7----221.6221.6-
Division 2Wet Paint56602Columbia 30 Sport-------79.988.1----168.0168.0-
Division 2Go Dog Go51945Beneteau 36.7----76.276.2-------152.4152.4-
Division 2Phoenix87668Andrews 36----66.957.7-------124.6124.6-
Division 2 Family Wagon52933Hallett 33----57.766.9-------124.6124.6-
Division 2Intangible287J/105-------63.747.4----111.1111.1-
Division 2Kyrenia41405Beneteau 405 TM----39.148.4-------87.587.5-
FleetYacht NameSailBoat TypeRace - PointsPointsPointsPlace
CCup
CCup
RndSprt
BHFC
PHRFNE1
PHRFNE2
CCup
BHYC1
BHYC2
CCup
CCup
CCup
CCup
TotalBest 4
Fleet - Division 3  
Division 3GHOST II1534J/800.0-80.091.578.286.991.592.782.164.093.8-93.8854.5371.8-
Division 3Firebolt205J/8090.0--68.5--80.082.192.793.874.0-74.0655.1358.6-
Division 3Cats Paw53109Lindenberg 28--94.8----71.879.9----246.5246.5-
Division 3Schadenfreude517Etchells----95.595.5-------191.0191.0-
Division 3Arraign Jane92Viper 640----86.943.5-------130.4130.4-
Division 3Prom DressEtchells 22-------55.571.8----127.3127.3-
Division 3June Moone1327J/80----43.578.2-------121.7121.7-
Division 3Jester3480SB20----60.852.2-------113.0113.0-
Division 3Andromeda470Etchells----34.834.8-------69.669.6-
FleetYacht NameSailBoat TypeRace - PointsPointsPointsPlace
CCup
CCup
RndSprt
BHFC
PHRFNE1
PHRFNE2
CCup
BHYC1
BHYC2
CCup
CCup
CCup
CCup
TotalBest 4
Fleet - Division 4  
Division 4Smitty50721120Olson 25e----52.260.8-------113.0113.0-
Division 4Ingalina394Sabre 34-2-------31.139.3----70.470.4-
 

© Copyright: Regatta Management Solutions